W przekształconej w literacką kawiarenkę Liryka czytelni kamiennogórskiego ogólniaka zainaugurowany został cykl spotkań Poeci z ulicy.
Podczas kolejnych spotkań prezentowane mają być życiorysy oraz twórczość pisarzy - patronów kamiennogórskich ulic. Pierwszy wieczór poświęcony został Władysławowi Broniewskiemu. Wybór nie był przypadkowy, organem prowadzącym Liceum Ogólnokształcące jest starostwo, którego siedziba mieści się przy ul. Broniewskiego.
Niejednoznaczną postać Władysława Broniewskiego przedstawił Jacek Bruździak, dyrektor LO. Wybrane utwory zaprezentowała młodzież ze szkolnego teatru My.
Pierwsze spotkanie było również okazją do zaprezentowania hymnu całego cyklu. Został nim utwór Liryka Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Utwór spopularyzował Grzegorz Turnau.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze