Reklama

Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego w Szkole Podstawowej nr 1

W dniu 18 listopada 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbyło się, w dwóch turach, Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019, w którym uczestniczyli uczniowie ośmiu klas ? trzech drugich oraz pięciu trzecich. Wszyscy uczestnicy spotkań aktywnie uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 w cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

 

W minionym szkolnym roku turystycznym w 87 klasowych wycieczkach edukacyjnych, lekcjach muzealnych i zamkowych, a także terenowych lekcjach przyrody i lekcjach regionalnych wzięło udział 1.858 młodych uczestników oraz ich opiekunów.

Każda tura Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego rozpoczynała się od zaprezentowania okolicznościowej prezentacji ze slajdami prezentującymi zdjęcia grupowe z ich turystycznych eskapad w trakcie minionego roku szkolnego. Młodzi uczestnicy podsumowań żywo reagowali oglądając zdjęcia wykonane w miejscach i obiektach edukacyjnych, które chętnie odwiedzali.

Reklama

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek przyrodniczo-edukacyjnych piętnaścioro uczestników podsumowania otrzymało z rąk swoich wychowawczyń przyznane im pierwsze odznaki krajoznawcze TROPICIEL PRZYRODY w STOPNIU BRĄZOWYM.

Ponadto wszyscy biorący aktywny udział w klasowych wycieczkach edukacyjnych do Centrów Edukacji Ekologicznej, lekcjach muzealnych i zamkowych oraz terenowych lekcjach przyrody i lekcjach regionalnych w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali okolicznościowe dyplomy indywidualne z zaznaczoną ilością imprez turystycznych, w których uczestniczyli, a także upominki rzeczowe w postaci Przewodnika po zabytkach Dolnego Śląska w miniaturze (klasy II-gie) lub Ilustrowanego przewodnika z mapami Zamek Książ oraz długopisu z grawerem ?Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 Gmina Miejska Kamienna Góra?.

Reklama

Najaktywniejszymi młodymi turystami reprezentującymi Szkołę Podstawową nr 1 byli: Aleksandra Baryczkowska, Fabian Bocheński, Jakub Karwala, Krystian Pilarz, Adam Prokopowicz, Iza Skoczylas oraz Kornel Wąsiołek, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyli ogółem w aż 14-tu klasowych wycieczkach edukacyjnych i imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przu wsparciu fonansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Wszystkie dyplomy okolicznościowe oraz upominki rzeczowe młodym uczestnikom Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 wręczali wychowawcy klas: Małgorzata Pawlikowska, Katarzyna Grzelak, Janina Żuchewicz, Barbara Hnisdiłów, Beata Galica-Nowak, Monika Tatarata, Anna Chamot i Izabela Sproch, a także Paulina Urban ? nauczyciel języka angielskiego.

Reklama

Obie tury Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 zakończyły się wykonaniem tradycyjnych wspólnych ?rodzinnych zdjęć? wszystkich uczestników spotkania.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama