W dniu 13 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyło się Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019, w którym uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego oraz uczniowie trzech klas ? VI b, V e oraz VIII c, które przystąpiły do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 w cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
W minionym szkolnym roku turystycznym w 29 wycieczkach edukacyjnych oraz sobotnich wycieczkach dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury wzięło udział 758 młodych uczestników oraz ich opiekunów. W poprzednim roku szkolnym 2017/2018 w 20 imprezach turystyczno-krajoznawczych uczestniczyło 496 uczniów oraz ich opiekunów reprezentujących społeczność szkolną kamiennogórskiej ?2?. Od 2018 roku uczniowie wszystkich klas tej szkoły biorą aktywny udział w co najmniej jednej klasowej wycieczce edukacyjnej organizowanej w ramach współpracy z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze.
Podsumowanie, w którym wzięła udział wice dyrektor szkoły Małgorzata Kepel rozpoczęło się od zaprezentowania okolicznościowej prezentacji ze slajdami prezentującymi zdjęcia z ich turystycznych eskapad w trakcie minionego roku szkolnego.
Po wspomnieniach z odbytych wycieczek przyrodniczo-edukacyjnych oraz sobotnich eskapad górskich przystąpiono do wręczenia najaktywniejszym młodym turystom piętnastu odznak turystyczno-krajoznawczych - TURYSTA PRZYRODNIK oraz GÓRSKIEJ ODZNAKI TURYSTYCZNEJ, które wręczała im Małgorzata Kepel. Ponadto wszyscy biorący aktywny udział w klasowych wycieczkach edukacyjnych do Centrów Edukacji Ekologicznej oraz sobotnich wycieczkach turystyczno-krajoznawczych na górskich szlakach turystycznych w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali okolicznościowe dyplomy indywidualne z zaznaczoną ilością imprez turystycznych, w których uczestniczyli, a także upominki rzeczowe w postaci przewodników turystycznych ? Karkonosze, Rudawy Janowickie, Szklarska Poręba lub Zamek Książ. oraz ilustrowanego przewodnika z mapami ze szczegółowym opisem Zamku Książ oraz długopisu z grawerem ?Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 Gmina Kamienna Góra?.
Najaktywniejszymi młodymi turystami reprezentującymi Szkołę Podstawową nr 2 byli Szymon Kubiak oraz Mateusz Mordarski, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyli ogółem w 10-ciu klasowych wycieczkach edukacyjnych oraz sobotnich pieszych wędrówkach członków Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego. Obaj zostali wyróżnieni albumami krajoznawczymi Dolina Bobru oraz dyplomami indywidualnymi i długopisami z grawerem.
Wszystkie dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe młodym uczestnikom Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 wręczali wice dyrektor Małgorzata Kepel, opiekun SKT-P Sylwia Czerwińska, a także wychowawcy klas Elżbieta Rosłon, Adam Nowak i Monika Stawarz.
Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 zakończyło się wykonaniem wspólnego ?rodzinnego zdjęcia? wszystkich uczestników spotkania.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze