Reklama

Podsumowali udany Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019

W dniu 13 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyło się Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019, w którym uczestniczyli członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego oraz uczniowie trzech klas ? VI b, V e oraz VIII c, które przystąpiły do Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 w cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

 

W minionym szkolnym roku turystycznym w 29 wycieczkach edukacyjnych oraz sobotnich wycieczkach dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury wzięło udział 758 młodych uczestników oraz ich opiekunów. W poprzednim roku szkolnym 2017/2018 w 20 imprezach turystyczno-krajoznawczych uczestniczyło 496 uczniów oraz ich opiekunów reprezentujących społeczność szkolną kamiennogórskiej ?2?. Od 2018 roku uczniowie wszystkich klas tej szkoły biorą aktywny udział w co najmniej jednej klasowej wycieczce edukacyjnej organizowanej w ramach współpracy z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze.

Reklama

Podsumowanie, w którym wzięła udział wice dyrektor szkoły Małgorzata Kepel rozpoczęło się od zaprezentowania okolicznościowej prezentacji ze slajdami prezentującymi zdjęcia z ich turystycznych eskapad w trakcie minionego roku szkolnego.

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek przyrodniczo-edukacyjnych oraz sobotnich eskapad górskich przystąpiono do wręczenia najaktywniejszym młodym turystom piętnastu odznak turystyczno-krajoznawczych - TURYSTA PRZYRODNIK oraz GÓRSKIEJ ODZNAKI TURYSTYCZNEJ, które wręczała im Małgorzata Kepel. Ponadto wszyscy biorący aktywny udział w klasowych wycieczkach edukacyjnych do Centrów Edukacji Ekologicznej oraz sobotnich wycieczkach turystyczno-krajoznawczych na górskich szlakach turystycznych w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali okolicznościowe dyplomy indywidualne z zaznaczoną ilością imprez turystycznych, w których uczestniczyli, a także upominki rzeczowe w postaci przewodników turystycznych ? Karkonosze, Rudawy Janowickie, Szklarska Poręba lub Zamek Książ. oraz ilustrowanego przewodnika z mapami ze szczegółowym opisem Zamku Książ oraz długopisu z grawerem ?Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Szkolny Rok Turystyczny 2018/2019 Gmina Kamienna Góra?.

Reklama

Najaktywniejszymi młodymi turystami reprezentującymi Szkołę Podstawową nr 2 byli Szymon Kubiak oraz Mateusz Mordarski, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyli ogółem w 10-ciu klasowych wycieczkach edukacyjnych oraz sobotnich pieszych wędrówkach członków Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego. Obaj zostali wyróżnieni albumami krajoznawczymi Dolina Bobru oraz dyplomami indywidualnymi i długopisami z grawerem.

Wszystkie dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe młodym uczestnikom Podsumowania Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 wręczali wice dyrektor Małgorzata Kepel, opiekun SKT-P Sylwia Czerwińska, a także wychowawcy klas Elżbieta Rosłon, Adam Nowak i Monika Stawarz.

Reklama

Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019 zakończyło się wykonaniem wspólnego ?rodzinnego zdjęcia? wszystkich uczestników spotkania.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama