Reklama

Początek procedury

Dzisiaj (środa, 25 września) w lubawskim Urzędzie Miasta złożone zostało zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum. To początek procedury umożliwiającej odwołanie burmistrza w trakcie kadencji.

 

Pomysłodawcy przeprowadzenia referendum zarzucają burmistrz Ewie Kocembie m.in. doprowadzenie do wysokiego zadłużenia gminy, złą polityk kadrową, ignorowanie głosów mieszkańców.

Złożenie zawiadomienia rozpoczyna procedurę niezbędną do przeprowadzenia referendum Teraz inicjatorzy muszą zebrać niezbędną ilość podpisów. W ciągu 60 dni pod wnioskiem musi podpisać się minimum 10% osób uprawnionych do głosowania w gminie. W ciągu 30 dni od złożenia wniosku wraz z podpisami komisarz wyborczy określi datę przeprowadzenia referendum. Referendum musi się odbyć w ciągu 50 dni od publikacji postanowienia komisarza wyborczego.

Reklama

Referendum jest ważne gdy weźmie w nim udział minimum 3/5 liczby wyborców biorących udział w wyborze burmistrza. Burmistrz zostanie odwołano gdy za zagłosuje ponad połowa osób biorących udział w referendum.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama