Reklama

Początek festiwalu

Bazylika w Krzeszowie zamieniła się dzisiaj w salę koncertową. Rozpoczął się Śląski Festiwal Muzyczny. Dzisiejszy koncert był jedynym w Polsce, pozostałe odbywać się będą na terenie Niemiec.

W Krzeszowie wystąpił Zespół blaszanych instrumentów dętych Ludwiga Güttlera. Zabrzmiały również organy Englera, na których zagrał Friedrich Kircheis. Muzycy wykonali m.in. utwory Bacha i Brahmsa. W repertuarze znalazły się również rzadko grane dzieła.

Zespół powstał w 1978 roku w Dreźnie. W Krzeszowie wystąpił w ramach festiwalu Krzeszów 2021. Śląski Festiwal Muzyczny to próba reaktywowania muzycznego wydarzenia. którego historia sięga 1830 roku.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama