Bazylika w Krzeszowie zamieniła się dzisiaj w salę koncertową. Rozpoczął się Śląski Festiwal Muzyczny. Dzisiejszy koncert był jedynym w Polsce, pozostałe odbywać się będą na terenie Niemiec.
W Krzeszowie wystąpił Zespół blaszanych instrumentów dętych Ludwiga Güttlera. Zabrzmiały również organy Englera, na których zagrał Friedrich Kircheis. Muzycy wykonali m.in. utwory Bacha i Brahmsa. W repertuarze znalazły się również rzadko grane dzieła.
Zespół powstał w 1978 roku w Dreźnie. W Krzeszowie wystąpił w ramach festiwalu Krzeszów 2021. Śląski Festiwal Muzyczny to próba reaktywowania muzycznego wydarzenia. którego historia sięga 1830 roku.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze