Wczoraj wieczorem ratownicy mieli pierwszą okazję do przetestowania umiejętności prowadzenia akcji ratunkowej na drodze ekspresowej S3. Podczas prawdziwego zdarzenia sprawdzili wiedzę nabytą podczas ćwiczeń.
Do pierwszego zdarzenia na S3 doszło przy wjeździe w Lubawce. Samochód dostawczy uderzył w energochłonne bariery. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, musieli m.in. usunąć części pojazdu oraz płyny, które z niego wyciekły.
Kierowcą był 24-letni obcokrajowiec. Miał 1,2 promila w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia zdarzenia.
W akcji uczestniczyli strażacy z PSP Kamienna Góra, OSP Lubawka, policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego.
fot. OSP Lubawka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze