Reklama

Pieniądze na S5 i S8

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, Rada Ministrów przyjęła uchwałę nowelizującą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Dopisane zostały dwie drogi na Dolnym Śląsku S5 i S8.

 

Zmiana dokumentu zakłada, że nakłady na inwestycje na sieci dróg krajowych, realizowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, zostaną zwiększone o 7 mld zł. Fundusze te będą pochodzić z obligacji Skarbu Państwa, kredytów zaciągniętych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz funduszy unijnych.

Dodatkowe środki zostaną przeznaczone m.in. na rozpoczęcie budowy nowej drogi S8 na odc. Wrocław (Magnice) ? Kłodzko oraz rozpoczęcie budowy nowej drogi S5 na odc. Sobótka (S8) ? Bolków (S3).

Nowe drogi naniesione zostały na plan sieci. Zaznaczono je kolorem różowym.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama