Reklama

Pieniądze na drogi

Dzisiaj (poniedziałek, 3 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesji rady powiatu kamiennogórskiego. Dodatkowe posiedzenie było potrzebne w celu przyjęcia i rozdzielenia pieniędzy na remont dwóch dróg.

 

Jak już informowaliśmy (Błażejów z dofinansowaniem), powiat uzyskał dofinansowanie remontu 2,2 km drogi w Błażejowie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Dofinansowanie to prawie 846 tys. zł. Nie jest jednak cała kwota niezbędna do remontu. Tzw. wkład własny pokryty zostanie z dotacji z gminy Lubawka (235 tys. zł) i Nadleśnictwa Kamienna Góra (300 tys. zł). Powiat z własnego budżetu dołoży 320 tys. zł.

Dodatkowo 280 tys. zł z budżetu powiatu przeznaczone zostanie na remont kilometra drogi w Okrzeszynie, od granicy w kierunku Chełmska Śląskiego.

Reklama

Zarówno 320 tys. zł na drogę w Błażejowie, jak i 280 tys. zł na Okrzeszyn pochodzić będą z nadwyżki budżetowej za zeszły rok.

W dzisiejszej sesji uczestniczyło 14 radnych. Wszyscy zaakceptowali zmiany w budżecie pozwalające na przyjęcie dotacji oraz przeznaczenie powiatowych pieniędzy na obie drogi.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama