Dzisiaj (poniedziałek, 3 lipca) odbyła się nadzwyczajna sesji rady powiatu kamiennogórskiego. Dodatkowe posiedzenie było potrzebne w celu przyjęcia i rozdzielenia pieniędzy na remont dwóch dróg.
Jak już informowaliśmy (Błażejów z dofinansowaniem), powiat uzyskał dofinansowanie remontu 2,2 km drogi w Błażejowie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Dofinansowanie to prawie 846 tys. zł. Nie jest jednak cała kwota niezbędna do remontu. Tzw. wkład własny pokryty zostanie z dotacji z gminy Lubawka (235 tys. zł) i Nadleśnictwa Kamienna Góra (300 tys. zł). Powiat z własnego budżetu dołoży 320 tys. zł.
Dodatkowo 280 tys. zł z budżetu powiatu przeznaczone zostanie na remont kilometra drogi w Okrzeszynie, od granicy w kierunku Chełmska Śląskiego.
Zarówno 320 tys. zł na drogę w Błażejowie, jak i 280 tys. zł na Okrzeszyn pochodzić będą z nadwyżki budżetowej za zeszły rok.
W dzisiejszej sesji uczestniczyło 14 radnych. Wszyscy zaakceptowali zmiany w budżecie pozwalające na przyjęcie dotacji oraz przeznaczenie powiatowych pieniędzy na obie drogi.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze