Reklama

Piękne i wysokie

Trzynaście palm wielkanocnych zgłoszonych zostało na dzisiejszy (niedziela, 29 marca) konkurs w Chełmsku Śląskim.



Tradycyjnie najdłuższą palmę przynieśli mieszkańcy Olszyn. W tym roku ich konstrukcja miała ponad 17,5 metra wysokości. Z powodu wielkości nie została wyniesiona z kościoła podczas procesji.

Jury uznało, że najpiękniejszą palmę przygotowała OSP Chełmsko Śląskie. Drugą nagrodę zdobyli mieszkańcy Olszyn, a trzecią grupa Prządki z przedszkola w Chełmsku Śląskim. Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymał je zespół Zgoda z Chełmska Śląskiego i klasa V ze szkoły podstawowej w Chełmsku Śląskim.

Tradycyjnie procesja w Chełmsku przeszła wokół rynku. Dołączył do niej młody mieszkaniec wsi grający Jezusa wjeżdżającego na ośle.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama