Na budynku tzw. Domu Wiejskiego na kamiennogórskim rynku zamontowane zostały tablice przypominające o pobycie władców Prus.
Tablice zamontowało stowarzyszenie Maszkaron. Upamiętniają pobyt w tym budynku Fryderyka Wielkiego (10 sierpnia 1743 i 1 marca 1749) oraz Fryderyka Wilhelma II (8 lipca 1790). Na budynku zamontowano dwie tablice, jedną w języku polskim, drugą w niemieckim.
Budynek jest własnością prywatną. Został kupiony zniszczony po pożarze i wyremontowany.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze