Bez problemów rozpoczął się rok szkolny 2019/20 w szkołach prowadzonych przez miasto Kamienna Góra. Problemem jest finansowanie oświaty.
Burmistrz Janusz Chodasewicz podał, że podwyżki pensji w oświacie, które są efektem porozumienia zawartego przez rząd i część związków zawodowych, kosztowało miasto we wrześniu 117 tys. zł. Wyższe wynagrodzenia już zostały wypłacone. Do końca roku kosztować będą miejski budżet 470 tys. zł. Kwota ta nie została przez budżet państwa samorządowi zwrócona. Burmistrz liczy na wzrost subwencji oświatowej, ale nie wiadomo kiedy i w jakiej wysokości to nastąpi.
Kosztem dla miasta były również odprawy wypłacone nauczycielom odchodzącym np. na emeryturę. W tym roku to 220 tys. zł.
Jak poinformował J. Chodasewicz, Kamienna Góra na oświatę wyda w tym roku 22 mln zł, subwencja oświatowa to 10,7 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze