Ulicami Lubawki przeszedł dzisiaj (poniedziałek, 6 stycznia) Orszak Trzech Króli.
Mieszkańcy Lubawki po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji. W tym roku w ponad 900 miejscowościach zorganizowane zostały kolorowe parady upamiętniające przyjazd Trzech Króli i złożenie pokłonu Jezusowi.
Mieszkańcy Lubawki przeszli tradycyjnie spod kościoła pw. św. Anny, przez rynek, do kościoła parafialnego. Barwny korowód otwierali jeźdźcy na koniach i kucach. Za nimi szła orkiestra dęta.
Orszak dotarł do kościoła na mszę świętą.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze