Marciszowski ośrodek zdrowia otrzymał kolejny sprzęt zakupiony przez marciszowski samorząd. Od połowy stycznia planuje zwiększenie zakresu usług.
Ośrodek zdrowia otrzymał w użytkowanie spirometr. Urządzenie kosztowało 8 tys. zł. Zakupione zostało z gminnego budżetu. Poradnia z własnych środków kupiła holter ciśnieniowy. Wcześniej kupione zostały holtery EKG.
Poradnia złożyła w Narodowym Funduszu Zdrowia ofertę na świadczenie opieki koordynowanej. Jeśli oferta zostanie przyjęta, od połowy stycznia 2023 roku w poradni pracować będzie koordynator ułatwiający pacjentom wykonanie specjalistycznych konsultacji i badań. W ramach kompleksowych wizyt tworzone będą i realizowane indywidualne plany opieki medycznej. Poradnia realizować będzie dwie ścieżki związane z chorobami płuc oraz cukrzycą. Współpracę z jednostką rozpoczynają dwaj lekarze diabetolog i specjalista chorób płuc.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze