- Dlaczego Pan kandyduje?
- Kandyduję w ramach paktu senackiego opozycji, by odsunąć PiS od władzy i przywrócić w Polsce normalność. Myślę o poszanowaniu ludzi bez względu na ich orientację seksualną i wyznanie religijne. Chcę, by nasz kraj należał do Unii Europejskiej, NATO, cechował się nowoczesnym patriotyzmem, szanował trójpodział władzy i konstytucję.
- Jakie Pana zdaniem najważniejsze są sprawy do załatwienia dla Kamiennej Góry i kamiennogórskiego powiatu?
- Po pierwsze, budowa obwodnicy na drodze nr 367. Dzięki niej miasto ominie ruch ciężarówek jadących od strony Wałbrzycha do S3 i w przyszłości do Czech. Są tam też protesty mieszkańców, którzy mają działki i domy. Trzeba je uwzględnić. Po drugie, budowa nowoczesnej linii kolejowej do Wrocławia przez Wałbrzych oraz do Jeleniej Góry. Obecnie działa lokalna kolej, mająca lepsze połączenie z czeskim Trutnovem niż resztą Polski, bo tory kończą się w Sędzisławiu na bocznicy. Po trzecie, zagospodarowanie zalewu i stworzenie nad nim nowoczesnego ośrodka rekreacyjnego dla mieszkańców powiatu. Próbowano wielokrotnie i nigdy nic z tego nie wychodziło.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze