Odsunę PiS od władzy

- Dlaczego Pan kandyduje?
- Kandyduję w ramach paktu senackiego opozycji, by odsunąć PiS od władzy i przywrócić w Polsce normalność. Myślę o poszanowaniu ludzi bez względu na ich orientację seksualną i wyznanie religijne. Chcę, by nasz kraj należał do Unii Europejskiej, NATO, cechował się nowoczesnym patriotyzmem, szanował trójpodział władzy i konstytucję.

- Jakie Pana zdaniem najważniejsze są sprawy do załatwienia dla Kamiennej Góry i kamiennogórskiego powiatu?
- Po pierwsze, budowa obwodnicy na drodze nr 367. Dzięki niej miasto ominie ruch ciężarówek jadących od strony Wałbrzycha do S3 i w przyszłości do Czech. Są tam też protesty mieszkańców, którzy mają działki i domy. Trzeba je uwzględnić. Po drugie, budowa nowoczesnej linii kolejowej do Wrocławia przez Wałbrzych oraz do Jeleniej Góry. Obecnie działa lokalna kolej, mająca lepsze połączenie z czeskim Trutnovem niż resztą Polski, bo tory kończą się w Sędzisławiu na bocznicy. Po trzecie, zagospodarowanie zalewu i stworzenie nad nim nowoczesnego ośrodka rekreacyjnego dla mieszkańców powiatu. Próbowano wielokrotnie i nigdy nic z tego nie wychodziło.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się