Reklama

Odnowiony Nepomucen

Zakończyliśmy renowację zabytkowej figury św. Jana Nepomucena. Prace odebrał przedstawiciel samorządu w obecności specjalisty z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
Prace przy pomniku sfinansował urząd miasta w Kamiennej Górze. Przeznaczyliśmy na ten cel 30 tysięcy złotych.

 

300-letni pomnik odzyskał m.in. ukruszony nos i wiele innych detali. Rzeźba zostanie wkrótce ustawiona nad Bobrem przy moście na ul. Jana Pawła II. Figura stanie na specjalnym postumencie z piaskowca.

Kamiennogórski ?Nepomucen? przez 150 lat stał nieco zapomniany na placu przykościelnym parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wcześniej był ozdobą okolic ratusza, gdzie ustawiono go przy tzw. górnej bramie wjazdowej do Kamiennej Góry, tu niegdyś znajdowała się fosa miejska. Gdy pod koniec XIX w. zasypano kanał, pomnik został przestawiony na teren parafii. Zabraliśmy go do renowacji w lutym tego roku.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama