W Kamiennogórskim Centrum Kultury trwa pieczołowita rekonstrukcja i konserwacja zabytkowych polichromii oraz ozdobnych portali wejściowych i okiennych.
W niektórych miejscach, aby dotrzeć do oryginalnych elementów wystroju budynku, konserwatorzy musieli usunąć aż 7 warstw starych farb!

Centrum Kultury mieści się w dawnym biurowcu Śląskich Zakładów Tekstylnych. Budowę gmachu ukończono w 1905 roku. Wnętrza kryją bardzo wiele niezwykle pięknych detali architektonicznych. Na uwagę zasługują m.in. zabytkowe boazerie i klatka schodowa.
Prace remontowe w Centrum Kultury powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku. Obiekt będzie nowocześnie wyposażony. Powstanie tam m.in. studio nagraniowe, sala teatralna, pracownie warsztatowe, sala widowiskowa oraz sala dla kamiennogórskich seniorów.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze