Aleksandra Szywalska-Kozielec wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zaprosiła nie tylko dzieci na zajęcia poświęcone ekologii.
Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia pojęcie zero waste, czyli wykorzystania w codziennym życiu przedmiotów z zerowym wpływem na środowisko. Dzieci zachęcane były do używania toreb i pojemników wielorazowych zamiast opakowań jednorazowych.
W ramach warsztatów uczestnicy przygotowali pilling kawowy.
Druga część spotkania dotyczyła roślin. Uczestnicy przesadzali i sadzili swoje rośliny lub te udostępnione przez organizatorów. W bibliotece zaaranżowany został cichy kącik - oaza spokoju.
Chętni mogli również wymienić się przyniesionymi roślinami.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze