Reklama

O sowach

Po raz drugi w Kamiennej Górze odbyła się Noc Sów. Z inicjatywy Ptaków Polskich akcja odbywa się od czterech lat.

W siedzibie Nadleśnictwa Kamienna Góra przy ulicy Bohaterów Getta odbyło się dzisiaj (10 kwietnia, piątek) spotkanie miłośników tych nocnych stworzeń. Prelekcję na temat idei Nocy Sów oraz tych ptaków w naszym regionie wygłosił Bartłomiej Dymek. Piotr Wasiaka z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego omówił gatunki występujące na terenie powiatu, a o Krzysztof Żarkowski zaprezentował swoje fotografie tych niezwykłych ptaków.


Po części teoretycznej grupa udała się do Kruczej Doliny gdzie uczestnicy starali się podejrzeć nocnych łowców. Na zakończenie Nocy Sów odbyło się ognisko.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama