Plenerowa wystawa pokazująca gminną oświatę po II wojnie światowej trafiła na rynek w Lubawce. Można ją oglądać podczas spacerów po mieście lub załatwiając sprawy w ratuszu.
Na planszach prezentowane są szkolne budynki z różnych miejscowości na terenie gminy. Znaleźć można również zdjęcia uczniów i nauczycieli sprzed lat.
Wystawa powstała w ramach obchodów 80. rocznicy powstania polskiego szkolnictwa na Ziemiach Odzyskanych, 40. rocznicy budowy nowej szkoły w Chełmsku Śląskim oraz 20–lecia nadania imienia "Tkaczy Chełmskich” placówce oświatowej w Chełmsku Śląskim.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze