Reklama

30 marca odbyło się spotkanie dotyczące nowych perspektyw dla szkolnictwa branżowego w Kamiennej Górze. W spotkaniu uczestniczył prezes zarządu SSEMP S.A. - Arkadiusz Dybiec oraz Małgorzata Cedzidło, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
Głównym celem spotkania było omówienie kierunków dalszego rozwoju szkolnictwa branżowego w regionie. Rozmowy skoncentrowały się wokół rosnącego znaczenia dostosowania oferty edukacyjnej do realnych potrzeb pracodawców oraz dynamicznie zachodzących zmian w gospodarce. 
Istotnym elementem dyskusji była również działalność klastra edukacyjnego SSEMP S.A. - inicjatywa ta stanowi platformę współpracy pomiędzy szkołami, samorządem oraz sektorem biznesowym, dzięki któremu możliwe jest lepsze przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. 
Szczególną uwagę poświęcono możliwości utworzenia nowej klasy patronackiej o profilu związanym z zarządzaniem i energetyką. Tego typu kierunek kształcenia wpisuje się w aktualne trendy rozwojowe oraz potrzeby regionu, zwłaszcza w kontekście transformacji energetycznej i rosnącego znaczenia efektywnego zarządzania zasobami. 
Klasa patronacka, realizowana we współpracy z partnerami biznesowymi, mogłaby zapewnić uczniom dostęp do nowoczesnej wiedzy, praktyk zawodowych oraz realnych ścieżek kariery.
Spotkanie zaowocowało wstępnymi ustaleniami dotyczącymi dalszych działań, których efektem ma być jeszcze lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama