Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego większość radnych przegłosowała powołanie Pawła Wybierały na stanowisko Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W zarządzie województwa zajmie się m.in. zagadnieniami związanymi z dolnośląską turystyką, sportem oraz zabytkami. Podczas głosowania 22 radnych głosowało za, 12 przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.
Paweł Wybierała urodził się 14 kwietnia 1974 we Wrocławiu, na co dzień mieszka w Miliczu. To doświadczony samorządowiec, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filozofia, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w turystyce i hotelarstwie oraz zarządzania i marketingu. W dotychczasowej pracy zawodowej dał się poznać jako dobry organizator i sprawny manager.
W pierwszych latach pracy zawodowej związany z lokalnym tygodnikiem jako dziennikarz. W latach kolejnych kierował Gminnym Zespołem Kultury i Bibliotek w Krośnicach oraz Schroniskiem Młodzieżowym w Krośnicach.
Od roku 2010 przez 4 lata burmistrz Milicza, a następnie kierownik Wydziału Promocji i rzecznik prasowy Starosty Lubińskiego. W latach 2014 ? 2018 radny powiatu Milickiego, a po ostatnich wyborach samorządowych radny Rady Miejskiej w Miliczu. Od dwóch lat dyr. Biura Stowarzyszenia ?Rzeczpospolita Samorządna? oraz członek zarządu ?Stawów Milickich?.
Żonaty, tata Antoniego i Róży. Miłośnik historii, turystyki i sportu, który przez wiele lat uprawiał wyczynowo (zapasy w milickiej sekcji WKS Śląsk oraz brydż sportowy). W 2007 roku wyróżniony przez Dolnośląską Federację Sportu ?Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku?, a w 2014 roku odznaczony Złotą Gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze