Miasto Kamienna Góra odebrało nowy budynek komunalny. Budowa trwała rok, powstały 24 mieszkania, 10 garaży i miejsca postojowe. Cztery mieszkania przystosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To pierwszy od kilkudziesięciu lat nowy budynek komunalny w Kamiennej Górze
Budynek powstał przy ul. Ściegiennego. Wykonany został w technologii modułowej. Fragmenty budynku powstały u producenta, zostały przywiezione na miejsce budowy i zmontowane. Inwestycje kosztowało 12 mln zł, z czego tylko 200 tys. zł pochodziło z budżetu miasta. Reszta to dotacje. Wysokość wsparcia była tak wysokie, ponieważ budynek jest energooszczędny i wykonany z materiałów łatwych do recyklingu.
Na razie nie wiadomo kto i kiedy w budynku zamieszka. Nadal trwają odbiory obiektu. Jak informuje burmistrz Janusz Chodasewicz, kryteria, jakie muszą spełnić przyszli mieszkańcy, zostaną dopiero ogłoszone. Dopiero wtedy udostępniony zostanie wiosek. Złożone wnioski oceni komisja, która przydzieli mieszkania. Czynsz nadal jest obliczany, według burmistrza zmieści się między 15 a 20 zł za metr kwadratowy.
Burmistrz zapowiada powstanie kolejnych budynków komunalnych. Wnioski o dofinansowanie są już złożone. Dotyczą budynku przy Al. Wojska Polskiego oraz osiedla przy ul. Nadrzecznej. Dofinansowanie ma osiągnąć 90 mln zł.
Zobacz także:
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze