Znane są już nowe obostrzenia, które mają pomóc w ograniczeniu epidemii koronawirusa. Wejdą w życie od jutra (sobota, 24 października).
Po zmianach naukę w trybie zdalnym rozpoczną uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Do tej pory w ten sposób funkcjonowały szkoły wyższe i ponadpodstawowe.
Ograniczona zostanie możliwość przemieszczania się osób do 16 roku życia.
Zamknięte zostaną lokale gastronomiczne, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos i dowóz.
W imprezach rodzinnych, spotkaniach i zebraniach będzie mogło uczestniczyć do 5 osób spoza gospodarstwa domowego.
Osoby w wieku 70+ będą mogły przemieszczać się tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze