Dwóch nietrzeźwych rowerzystów na terenie powiatu kamiennogórskiego zatrzymali w ostatnich dniach policjanci.
Podczas obchodu dzielnicowy z gminy Kamienna Góra zauważył dziwnie jadącego po drodze gminnej rowerem 34-latka. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu.
Natomiast na terenie Kamiennej Góry zatrzymany został 62-latek. Rowerzysta miał prawie promil alkoholu.
Obaj rowerzyści ukarani zostali mandatami. Od 11 kwietnia 2017 roku osoba kierująca pod wpływem alkoholu rowerem odpowiada za wykroczenie. Według taryfikatora mandat to od 300 do 500 zł przy wyniku badania 0,2-0,5 promila i 500 zł powyżej 0,5 promila.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze