Dzisiaj (czwartek, 21 maja) policja prowadzi akcję NURD mającą poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Początek akcji na terenie Kamiennej Góry przyniósł zatrzymanie dwóch rowerzystów będących pod wpływem alkoholu.
Pierwszy z rowerzystów, 61-latek, widząc policjantów próbował uciec. Po zatrzymaniu nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Gdy w końcu "dmuchnął" w alkomat okazało się, że ma ponad pół promila.
Niewiele mniejszy wynik pokazał alkomat w przypadku 25-latka. W jego przypadku badanie odbyło się bez sprzeciwów.
Obaj rowerzyści ukarani zostali mandatami, rowery musieli przekazać rodzinie lub znajomym i kontynuować podróż pieszo.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze