Ciepła zima przyspieszyła rozpoczęcie prac polowych, dużo wcześniej niż w poprzednich latach rozpoczął się nielegalny proceder wypalania trwa. Strażacy apelują o zaprzestanie takiej działalności.
Dolny Śląsk jest na czele statystyk dotyczących liczby wyjazdów do wypalanych traw. W całej Polsce od początku roku strażacy mieli już ponad 12 tys. takich wyjazdów. Na Dolnym Śląsku strażacy wyjeżdżali do płonących traw 3307 razy, codziennie mają 150-250 wyjazdów do tego typu zdarzeń.
Strażacy przypominają, że wypalanie traw stanowi zagrożenie. Co roku w pożarach traw giną ludzie, niszczony jest dobytek.
Więcej: PSP Kamienna Góra, KGP
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze