Reklama

Nie wypalaj!

Ciepła zima przyspieszyła rozpoczęcie prac polowych, dużo wcześniej niż w poprzednich latach rozpoczął się nielegalny proceder wypalania trwa. Strażacy apelują o zaprzestanie takiej działalności.


Dolny Śląsk jest na czele statystyk dotyczących liczby wyjazdów do wypalanych traw. W całej Polsce od początku roku strażacy mieli już ponad 12 tys. takich wyjazdów. Na Dolnym Śląsku strażacy wyjeżdżali do płonących traw 3307 razy, codziennie mają 150-250 wyjazdów do tego typu zdarzeń.

Strażacy przypominają, że wypalanie traw stanowi zagrożenie. Co roku w pożarach traw giną ludzie, niszczony jest dobytek.

Więcej: PSP Kamienna Góra, KGP

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama