Kamiennogórskie starostwo poprosiło gminę Kamienna Góra o dofinansowanie planowanych remontów powiatowych dróg w Olszynach i między Czadrowem a Krzeszowem.
Do urzędu gminy Kamienna Góra wpłynęło pismo ze starostwa. Powiat informuje gminę o planach remontu dwóch dróg na terenie gminy. Prace wykonane mają być za pieniądze na usuwanie skutków powodzi (pismo wysłane zostało przed niedawną decyzją o przyznaniu pierwszej w tym roku transzy dofinansowania -czytaj więcej). Fundusze popowodziowe mogą stanowić tylko 80% inwestycji, resztę starostwo musi znaleźć we własnym zakresie i o pomoc w zgromadzeniu tej kwoty prosi gminę.
Remont drogi Czadrów-Krzeszów ma kosztować 5 mln zł, a odcinka przez Olszyny 1,2 mln zł.
Radni gminy przypomnieli, że powiat drugi rok z rzędu prosi o dofinansowanie własnych inwestycji. Ponownie prośba wysłana została już po uchwaleniu gminnego budżetu. Gminni rajcy poczuli się postawieni przez starostwo ?pod ścianą?. Przypominali, że współpraca między samorządami jest potrzebna, ale nie na zasadach stosowanych przez starostwo.
Żaden z rajców nie wypowiedział się pozytywnie o inicjatywie starostwa. Dofinansowania z budżetu gminy więc nie będzie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze