Dzisiaj (wtorek, 25 lutego) samorządowcy odebrali promesy na popowodziowe dofinansowania do remontów dróg zniszczonych przez żywioł.
Pieniądze na usuwanie skutków powodzi odebrali wszyscy samorządowcy z terenu powiatu kamiennogórskiego.
Powiat kamiennogórski otrzymał 4 mln zł. Pieniądze przeznaczone mają być na remont ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze oraz odcinka drogi z Czadrowa do Krzeszowa. Pierwsza inwestycja dofinansowana będzie w 100%, druga w 80%. Powiat wnioskował o prawie 11 mln zł na 5 inwestycji drogowych.
Gmina Marciszów zgłosiła zapotrzebowanie na 700 tys. zł na remont dróg w Ciechanowicach i Świdniku. Gmina otrzymała 500 tys. zł na obie drogi.
Burmistrz Lubawki przywiózł promesę na 3 mln zł. Ma to być 100% dofinansowania do remontów ul. Zielonej oraz drogi w Opawie.
Miasto Kamienna Góra otrzymało promesę na 300 tys. zł. Ma to być 80% kosztów remontu kanalizacji deszczowej na ul. Sportowej oraz przebudowy ul. Małej.
Wójt gminy Kamienna Góra odebrał promesę na 350 tys. zł na remont mostu w Szarocinie oraz drogi w Leszczyńcu. Promesa to maksymalnie 80% kosztów tych prac.
Wszystkie samorządy otrzymały kwoty niższe od wnioskowanych. Kolejna rozdanie środków popowodziowych przewidziane jest na maj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze