Reklama

Popowodziowe pieniądze

Dzisiaj (wtorek, 25 lutego) samorządowcy odebrali promesy na popowodziowe dofinansowania do remontów dróg zniszczonych przez żywioł.


Pieniądze na usuwanie skutków powodzi odebrali wszyscy samorządowcy z terenu powiatu kamiennogórskiego.

Powiat kamiennogórski otrzymał 4 mln zł. Pieniądze przeznaczone mają być na remont ulicy Kościuszki w Kamiennej Górze oraz odcinka drogi z Czadrowa do Krzeszowa. Pierwsza inwestycja dofinansowana będzie w 100%, druga w 80%. Powiat wnioskował o prawie 11 mln zł na 5 inwestycji drogowych.

Gmina Marciszów zgłosiła zapotrzebowanie na 700 tys. zł na remont dróg w Ciechanowicach i Świdniku. Gmina otrzymała 500 tys. zł na obie drogi.

Burmistrz Lubawki przywiózł promesę na 3 mln zł. Ma to być 100% dofinansowania do remontów ul. Zielonej oraz drogi w Opawie.

Miasto Kamienna Góra otrzymało promesę na 300 tys. zł. Ma to być 80% kosztów remontu kanalizacji deszczowej na ul. Sportowej oraz przebudowy ul. Małej.

Wójt gminy Kamienna Góra odebrał promesę na 350 tys. zł na remont mostu w Szarocinie oraz drogi w Leszczyńcu. Promesa to maksymalnie 80% kosztów tych prac.

Wszystkie samorządy otrzymały kwoty niższe od wnioskowanych. Kolejna rozdanie środków popowodziowych przewidziane jest na maj.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama