Reklama

Nie ma przyszłości, bez przeszłości - galeria zdjęć

Dzisiaj (poniedziałek, 23 września) przed kościołem p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyło się odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary kaźni narodu polskiego. W uroczystości uczestniczyli weterani, samorządowcy, przedstawiciele wojska.

 

Podczas odpustu w Krzeszowie (13 sierpnia 2017 roku) przedstawiciele starostwa odebrali urny z ziemią z miejsc kaźni Polaków. Ziemia zebrana została w Ponarach, Katyniu i na Łączce na Powązkach. Urny złożone zostały w bazylice. Po roku (2 września 2018) urny złożone zostały przy obelisku ustawionym ku pamięci ofiar zamordowanych w niemieckich nazistowskich obozach pracy w Kamiennej Górze z latach 1940-45 przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze. W tym miejscu, dzisiaj, odsłonięty został drugi obelisk, poświęcony Polakom pomordowanym przez okupantów.

Reklama

Odsłonięcie pomnika dokonał starosta Jarosław Gęborys, który chwilę wcześniej apelował o zachowanie pamięci o historii - Nie ma przyszłości, bez przeszłości. - mówił J. Gęborys - Trzeba wiedzieć dokąd zmierzamy i skąd przyszliśmy.

Kwiaty przy obelisku złożyli weterani, samorządowcy, żołnierze, przedstawiciele służb z terenu powiatu kamiennogórskiego, delegacje szkół.

Przed odsłonięciem pomnika w kościele odprawiona została msza święta.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama