Reklama

Nadal śmiecą

Od ponad dwóch miesięcy obowiązują nowe zasady odbioru śmieci. Zmiany miały ograniczyć wywożenie odpadów na tzw. dzikie wysypiska śmieci m.in. do lasów. Rzeczywistość jest jednak inna.

 

Jak informuje Społeczna Straż Rybacka na terenie zbiornika Bukówka ktoś postanowił wyrzucić śmieci pochodzące prawdopodobnie z remontu domu. Kilka worków z papą zostało przywiezionych i wyrzuconych nad zbiornikiem. ?Zaradny? mieszkaniec powiatu nie może jednak spać spokojnie. Strażnicy znają bowiem numery rejestracyjne samochodu, którym przywieziono odpady. Ustalenie danych właściciela pojazdu to tylko kwestia czasu.

Podobny problem zgłaszają turyści. Przy oznakowanych szlakach turystycznych i rowerowych, jeszcze na terenie miasta Kamienna Góra, zobaczyć można zalegające sterty śmieci. Oprócz ?małych? odpadów typu butelki, papierki, zobaczyć można np. stary piec kaflowy czy  lodówkę. 

Reklama

Problem nie dotyczy tylko miasta. Również zaśmiecone są tereny gdzie szlak turystyczny przechodzi blisko drogi. Ilość i rodzaj śmieci świadczą, że ich wywóz jest zaplanowaną działalnością, a nie przypadkowym wyrzuceniem odpadów np. podczas spaceru.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama