Reklama

MZ: 843 nowe przypadki koronawirusa; najwięcej od początku epidemii; łącznie - 51 tys. 167 zakażeń

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 843 osób ? poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd 51 tys. 167 zakażeń.


Resort informował w piątek o zakażeniu 809 osób; w czwartek o 726 nowych przypadkach, w środę o 640, we wtorek o 680, a w poniedziałek o 575.

Nowe potwierdzone ostatniej doby przypadki, o których w sobotę poinformował resort, wykryto u osób z województw: śląskiego (208), mazowieckiego (131), małopolskiego (124), wielkopolskiego (54), pomorskiego (53), podkarpackiego (44), dolnośląskiego (35), łódzkiego (31), warmińsko-mazurskiego (29), lubuskiego (25), kujawsko-pomorskiego (24), lubelskiego (22), zachodniopomorskiego (21), opolskiego (17), świętokrzyskiego (13), podlaskiego (12).

Reklama

Ministerstwo przekazało, że zmarło 13 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 59 do 89. Zgodny miały miejsce m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Tychach, Starachowicach i Sieradzu. Większość zmarłych osób miała, jak podało MZ, choroby współistniejące.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 51 tys. 167 osób, z których 1,8 tys. zmarło.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił w piątek, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Na antenie Polsat News przekazał, że ma to związek z wykonaniem 4,7 tys. wymazów w zakładach pracy w Małopolsce. Ich wyniki mają być raportowane w weekend. (PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama