Reklama

MZ: 301 nowych zakażeń koronawirusem, pięć osób nie żyje

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 301 osób, w tym 182 chorych wykryto na Śląsku. Zmarło pięć kolejnych osób ? podało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zanotowano dotąd 19 569 przypadków zakażenia, zmarły 953 osoby.


Nowe potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych przypadki zanotowano w województwach: śląskim (182), wielkopolskim (84), dolnośląskim (10), opolskim (8), podlaskim (6), pomorskim (4), świętokrzyskim (2), małopolskim (2), lubelskim (2) i w zachodniopomorskim (1).

Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych pięciu osób. Zmarli to: 86-letnia kobieta w Raciborzu (mieszkanka woj. małopolskiego); 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna w Zgierzu; 77-letnia kobieta w Poznaniu; 91-letni mężczyzna w Chorzowie. Ministerstwo podało, ze większość z nich miała choroby współistniejące.

Reklama

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 19 569 osób. Wyzdrowiało 8 183 chorych, 953 osoby zmarły.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała / PAP

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama