Reklama

MZ: 245 nowych zakażeń koronawirusem, zmarły trzy kolejne osoby

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 245 osób, w tym 189 na Śląsku. Odnotowano też trzy zgony ? podało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zanotowano dotąd 19 983 przypadki zakażenia, zmarło 965 osób.


Nowe potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych przypadki zanotowano w województwach: śląskim (189), wielkopolskim (16), zachodniopomorskim (12), małopolskim (10), świętokrzyskim (4), lubelskim (4), pomorskim (3), lubuskim (3), dolnośląskim (3), kujawsko-pomorskim (1).

Resort poinformował jednocześnie o śmierci kolejnych osób. Zmarli to 78-letni mężczyzna w Tychach, 78-letni mężczyzna w Cieszynie, 60-letnia kobieta w Puławach. Zaznaczył też, że wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Ze statystyk odjęto również jeden wynik fałszywie dodatni.

Reklama

?W związku z przekazanym przez WSSE Olsztyn raportem dotyczącym jednego wyniku fałszywie dodatniego, odejmujemy go ze statystyk? ? podało ministerstwo w komunikacie.

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 19 983 osób. Wyzdrowiało 8 452 chorych, 965 zmarło.(PAP)

autorka: Klaudia Torchała / PAP

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama