Reklama

MZ: 27 143 nowe zakażenia koronawirusem - najwięcej od początku epidemii; zmarło 367 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 27 143 osób. To największa liczba nowych przypadków od początku epidemii ? podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że zmarło 367 chorych.

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w Wielkopolsce (3 888) i na Śląsku (3 850).

Poniżej 3 tys. przypadków zanotowano w województwach: mazowieckim (2 932), dolnośląskim (2 451), małopolskim (2 342), łódzkim (1 713), kujawsko-pomorskim (1 663), podkarpackim (1 553), pomorskim (1 141), świętokrzyskim (950), podlaskim (902), zachodniopomorskim (866), lubelskim (805), warmińsko-mazurskim (795), opolskim (714), lubuskim (578).

Z powodu COVID-19 zmarło 69 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 298 osób. Najwięcej jak dotąd zgonów zanotowano w środę - 373.

Reklama

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 466 679 osób. 6 842 chorych zmarło.(PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama