Reklama

MZ: 23 975 nowych zakażeń koronawirusem; zmarło 637 osób - najwięcej od początku epidemii

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 23 975 osób. Zmarło 637 chorych, najwięcej od początku epidemii ? podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Na czele województw z największą liczbą zakażeń są Śląsk, Mazowsze i Wielkopolska.

W woj. śląskim stwierdzono 4377 zakażeń, w mazowieckim 3041, a w wielkopolskim 2153.

Poniżej 2 tys. przypadków zanotowano w województwach: dolnośląskim (1808), małopolskim (1670), pomorskim (1499), łódzkim (1288), zachodniopomorskim (1185), lubelskim (1108), podkarpackim (1096), warmińsko-mazurskim (1025), świętokrzyskim (945), kujawsko-pomorskim (940), opolskim (682), lubuskim (641), podlaskim (517).

Z powodu COVID-19 zmarły 124 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 513 osób. Łącznie to 637 ofiar śmiertelnych, najwięcej od początku epidemii.

Reklama

Do tej pory najwyższą liczbę zgonów zaraportowano w środę - zmarły wówczas 603 osoby. O największej liczbie wykrytych przypadków SARS-CoV-2 poinformowano 7 listopada ? było to 27 875.

W środę stwierdzono 19 883 przypadków.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 796 798 osób. Zmarło 12 088 chorych.(PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama