Reklama

MZ: 20 tys. 156 nowych zakażeń koronawirusem i 301 zgonów ? najwięcej od początku epidemii

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 tys. 156 osób, zmarło 301 chorych ? poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej przypadków wykryto w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Śląsku.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce od początku epidemii wynosi - jak podaje MZ - 319 tys. 205, zmarło 5149 z nich.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994), małopolskiego (1927), łódzkiego (1794), lubelskiego (1700), kujawsko-pomorskiego (1403), podkarpackiego (1306), pomorskiego (953), podlaskiego (858), dolnośląskiego (857), świętokrzyskiego (599), zachodniopomorskiego (549), warmińsko-mazurskiego (525), opolskiego (482), lubuskiego (321).

Reklama

Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób.

MZ podało, że wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna we Wrocławiu usunęła z wykazu jeden zgon z 24 października, więc odjęto go ze statystyk. (PAP)

 

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama