Reklama

MSWiA: kontrola na granicach przedłużona o kolejne 10 dni - do 13 maja

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącą kontroli na granicy wewnętrznej. Kontrola zostaje przedłużona do 13 maja br. - poinformował w środę PAP wydział prasowy MSWiA.


"Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją zostaje przedłużona o kolejne 10 dni ? od 4 do 13 maja br. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach" - przekazał w komunikacie wydział prasowy MSWiA.

W komunikacie wskazano, że kontrola na granicy wewnętrznej przeprowadzana będzie w 42 wyznaczonych miejscach na granicy lądowej: na granicy z Czechami ? 18, ze Słowacją ? 5, z Niemcami ? 16, z Litwą ? 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach.

Reklama

"Na przejściach granicznych ? zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej ? przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców" - podkreślono.

Dodano, że duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski związane są z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

"Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczą, której działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze" - podano.

Przypomniano również, że przez granicę do Polski mogą wjechać m.in. obywatele RP, cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP lub pozostają pod stałą opieką obywateli RP, cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka, cudzoziemcy posiadający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP, czy szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin. (PAP)

Reklama

autor: Bartłomiej Figaj / PAP

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama