Reklama

Młodzieżowa rada

W gminie Kamienna Góra powstanie Młodzieżowa Rady Gminy. Decyzję w tej sprawie podjęli dzisiaj (środa, 25 września) dorośli radni.

 

Młodzieżowa rad ma mieć od 12 do 15 członków. Kandydować i wybierać radych będą uczniowie szkół stacjonarnych mieszkający na terenie gminy Kamienna Góra. Wyborcy i kandydaci mogą mieć od 12 do 18 lat. Kadencja rady trwać będzie 2 lata.

Wybory przeprowadzane będą w szkołach. Każda szkoła będzie odrębnym okręgiem wyborczym, w każdej wybieranych będzie 3 radnych.

Rada ma m.in. reprezentować interesy młodzieży wobec dorosłych instytucji, współpracować z innymi organizacjami młodzieżowymi, wspierać i organizować życie kulturalne, sportowe i intelektualne. Ma również wspierać postawy demokratyczne wśród młodzieży, rozwijać ideę samorządności.

Reklama

Rada będzie powoływać zarząd. Może również tworzyć komisje problemowe i grupy projektowe.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama