Reklama

Ministerstwo Zdrowia: 53 420 nowych zakażeń koronawirusem - to najwięcej w pandemii, zmarło 276 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 53 420 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. To najwyższy dobowy wynik w pandemii. Zmarło 276 osób z COVID-19 ? poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,6 mln zakażeń, zmarło ponad 104,3 tys. osób.
Wykryte przypadki dotyczą osób z województw: mazowieckiego (8524), śląskiego (8042), wielkopolskiego (4583), małopolskiego (4557), dolnośląskiego (4423), pomorskiego (3722), łódzkiego (3499), lubelskiego (3001), podkarpackiego (2785), kujawsko-pomorskiego (2204), zachodniopomorskiego (2120), warmińsko-mazurskiego (1579), podlaskiego (1259), opolskiego (1219), świętokrzyskiego (984), lubuskiego (649).

Resort podał, że 270 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

MZ przekazało, że z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 214 osób.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 637 776 przypadków; zmarło 104 373 osób z COVID-19. Najwięcej nowych przypadków zakażenia SARS-COV-2 w całej pandemii wykryto w sobotę 22 stycznia. Resort podał wtedy informację o 40 876 chorych z COVID-19. Natomiast najwięcej zgonów potwierdzono 8 kwietnia 2021 roku. Odnotowano wtedy 954 przypadki śmiertelne.(PAP)

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama