Reklama

Ministerstwo Zdrowia: 28 128 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 497 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 28 128 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 497 osób z COVID-19, to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii ? poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Nowe zakażenia wykryto u osób z województw: mazowieckiego (4886), śląskiego (3444), małopolskiego (2332), wielkopolskiego (2309), dolnośląskiego (2087), pomorskiego (1769), łódzkiego (1601), lubelskiego (1580), kujawsko-pomorskiego (1536), zachodniopomorskiego (1333), podkarpackiego (1229), warmińsko-mazurskiego (971), opolskiego (782), podlaskiego (727), lubuskiego (654) i ze świętokrzyskiego (654).

Resort podał, że 234 informacje o zakażeniach nie zawierają adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Reklama

Ministerstwo poinformowało też, że na COVID-19 zmarło 120 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami ? 377 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 434 272 przypadki. Zmarło 82 186 osób z COVID-19.

W środę 24 listopada zanotowano najwyższą w IV fali pandemii w Polsce liczbę zakażeń ? 28 380. Najwyższą do dziś liczbę zgonów w tej fali zanotowana w środę tydzień temu ? zmarły 463 osoby.

Tydzień temu, 18 listopada, zanotowano 24 882 nowe przypadki i 370 zgonów.

Reklama

Dwa tygodnie temu, 11 listopada, resort przekazał informacje o zdiagnozowanych 19 074 nowych chorych z COVID-19 i o 274 zgonach. (PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama