Miasto Kamienna Góra otrzymało 2,5 mln złotych na przebudowę budynku byłej szkoły przy ul. Lubawskiej.
Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to druga edycja tego programu. Tym razem na Dolny Śląsk trafiło prawie 320 mln zł. Pieniądze przyznawał wojewoda dolnośląski. Wśród beneficjentów są także powiat kamiennogórski i gmina wiejska Kamienna Góra.
- Chciałbym podziękować zespołowi pana wojewody, który oceniał projekty. Podziękowania należą się też innym osobom. O naszą sprawę bardzo zabiegała pani minister Marzena Machałek. Wspierał nas również senator Krzysztof Mróz ? mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
W dawnej szkole przy ul. Lubawskiej po modernizacji zamierzamy utworzyć miejski żłobek i przedszkole. Powstanie tam także Dom Dziennego Pobytu dla kamiennogórskich seniorów. Koszt inwestycji został oszacowany na 12 mln zł.
- Będziemy zastanawiali się jak podzielić ten projekt na etapy, by zrealizować go w miarę pozyskiwania kolejnych funduszy. Chciałbym zamknąć tę inwestycję do końca tej kadencji ? zapowiada burmistrz.
W pierwszej edycji programu wsparcia dla samorządów w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych do Kamiennej Góry trafiło ponad 3 miliony 425 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczyliśmy na realizację miejskich inwestycji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze