Dzisiaj (wtorek, 4 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się eliminacje miejskie XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? i 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Prezentacje oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.
W kategorii ?młodsi? ? recytacja pierwsze miejsce zajął Karol Steczko (Szkoła Podstawowa nr 2), drugie Gabriel Moryson (SP nr 1), trzecie Marcelina Śliczyńska (SP nr 1). Wyróżniony został Marek Gładysz (SP nr 2).
W kategorii ?starsi? ? recytacja wygrał Dominik Bogacz (SP nr 1), drugie miejsce zajęła Martyna Matusiak (SP nr 2), trzecie Aron Jaszek (SP nr 1). Wyróżnieni zostali Natalia Jede i Nikola Mongiało (obie SP nr 2).

W kategorii ?starsi? ? poezja śpiewana pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Majak, drugie Angelika Wojtas (obie SP nr 2).
Wszyscy laureaci zostali zakwalifikowani na eliminacje powiatowe, które odbędą się 3 marca br.
Organizator eliminacji i fundatorem nagród (bony książkowe) było Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze