Reklama

Medale na pływalni

Wczoraj (czwartek, 23 kwietnia) na basenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się VIII Dolnośląski Mityng Pływacki zorganizowany w ramach Olimpiad Specjalnych.



Do rywalizacji przystąpiło 120 pływaków z 16 sekcji z województwa dolnośląskiego w tym  uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Kamiennej Górze zrzeszeni w sekcji "Podaj rękę".

Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach:15 m, 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym. Rywalizację zakończyła sztafeta  4 x 25 m stylem dowolnym.
Uczniowie ZSS w konkurencjach indywidualnych zdobyli w sumie 6 medali. Złoto zdobyła Sylwia Wąs w stylu klasycznym  na dystansie 25 m, srebro wypływali Kornel Pietrowski oraz Paula Olejnik w stylu dowolnym na dystansie 25 m. Brązowe medale zdobyli Anastazja Horniak w stylu dowolnym na dystansie 25 m, Paula Olejnik w stylu grzbietowym na dystansie 25 m oraz Jakub Malinowski w stylu dowolnym na dystansie 15 m.

Wysoko została również sklasyfikowana kamiennogórska sztafeta. Sylwia Wąs, Marcelina Jurkowska, Paula Olejnik oraz Kornel Pietrowski  zdobyli 4 miejsce.

Organizatorami imprezy były Olimpiady Specjalne Dolnośląskie, Klub OSP-D Handicap i Klub OSP-D Rejnmen.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama