Reklama

Marzanna w Sanikomie

W pierwszy dzień wiosny firmę „Sanikom” odwiedziły dzieci z klas pierwszych oraz dzieci uchodźców ukraińskich przebywając w Lubawce.

Dzieci poznały proces utylizacji odpadów oraz jak należy segregować wytwarzane śmieci . Organizatorzy wizyty mają nadzieję , że poprzez takie działania u dzieci powstanie nawyk segregacji wytwarzanych odpadów.

Według dawnego zwyczaju ludowego Marzannę topiono lub palono co miało spowodować odejście zimy a nadejście wiosny. Ze względu na dbałość o środowisko naturalne przyniesiona Marzana "Halina" została „przemielona" i przetworzona na segregowany odpad.

Dzieci otrzymały słodycze oraz gadżety firmowe oraz materiały dotyczące segregacji odpadów.

Reklama

Spotkanie oraz prezentacja zakładu odbyło się z inicjatywy pań zespołu nauczania klas 1-3 , przy współpracy dyrektor Agnieszki Żmudzińskiej oraz aprobacie prezesa „Sanikom” Edwarda Kaczora

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama