Co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbywa się spotkanie z pieśnią patriotyczną. Tegoroczna edycja tej imprezy odbyła się dzisiaj (środa, 20 listopada) i zrealizowana został w nieco zmienionej formule.
W tym roku prezentowane były pieśni ludowe, co nie oznacza, że nie były to utwory patriotyczne. Prezentację wzbogacił pokaz tańców ludowych. Przy okazji okazało się, że ludowe melodie pojawiają się w wielu aspektach życia, również w tradycjach kościelnych. Organizatorzy chcieli pokazać, że patriotyzm to również szacunek dla regionu, w którym się żyje.
Oprócz uczniów, ich rodziców i nauczycieli, program obejrzała grupa zaproszonych gości, m.in. honorowi obywatele Kamiennej Góry.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze