Kamienna Góra może zyskać nowe lodowisko. Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys przekazał w poniedziałek (9 lutego) promesę na budowę obiektu przy boisku przy ulicy Ściegiennego w Kamiennej Górze.
Planowana powierzchnia lodowiska to około 600 metrów kwadratowych. Całe boisko będzie mieć ponad 800 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji oszacowano na 2 miliony złotych. Połowa tej kwoty – 1 milion złotych – ma pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Nie jest to pierwsze lodowisko w tym miejscu. Obiekt funkcjonował tam już w przeszłości, co ma ułatwić realizację inwestycji.
Zgodnie z założeniami, zimą obiekt będzie pełnił funkcję lodowiska, natomiast poza sezonem zimowym ma zostać przekształcony w boisko wielofunkcyjne dostępne dla mieszkańców.
Ostateczna decyzja o realizacji inwestycji należy jeszcze do Rady Miasta Kamienna Góra, która musi wyrazić zgodę na zabezpieczenie wkładu własnego i rozpoczęcie procedur inwestycyjnych.
W ramach inwestycji zakupione mają być też łyżwy (ok. 100 par) do wypożyczalni, a także osprzęt do sportów letnich.
Burmistrz Janusz Chodasewicz myśli, aby w przyszłości obiekt zadaszyć, żeby mieszkańcy mogli korzystać z lodowiska bez względu na pogodę.
Celem Programu budowy lodowisk jest zarówno poprawa możliwości uprawiania sportów łyżwiarskich w Polsce, jak również promocja ich jako aktywności dostępnej dla wszystkich. Ministerstwo Sportu i Turystyki planuje podwoić ilość lodowisk w Polsce. W 2026 roku tylko w województwie dolnośląskim ma powstać pięć takich obiektów - we Wrocławiu, Lubinie, Kamiennej Górze, Złotoryi i Zgorzelcu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze