Pierwsi uczniowie klas czwartych w kamiennogórskich szkołach podstawowych otrzymali dziś laptopy, które dotarły do miasta z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach ogólnopolskiego projektu rządowego.
Burmistrz Janusz Chodasewicz przekazał ponad 60 zestawów w Szkole Podstawowej nr 2. Komputery musieli odbierać rodzice czwartoklasistów, ponieważ procedura wymagała podpisania stosownych dokumentów.
- Umowy przewidują, że uczniowskie laptopy trafiają do nich na okres pięciu lat. W tym czasie nie można ich sprzedać lub w inny sposób rozporządzać np. komuś pożyczać. Komputery są przekazywane bezpłatnie. W sumie w Kamiennej Górze rozdzielimy je wśród ponad 120 uczniów – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
We wtorek laptopy zostaną przekazane w Szkole Podstawowej nr 1.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze