Jest kolejny dokument niezbędny do uruchomienia kopalni w Olszynach. Sudecka Grupa Inwestycyjna "Sudeti" ma już koncesję na wydobywanie porfiru i kruszywa naturalnego.
Koncesja wydana została 30 września. Według dokumentu rozpoczęcie eksploatacji ma nastąpić do końca 2026 roku. Koncesja ma być ważna do końca 2074 roku.
Koncesja dopuszcza roczne wydobycie do 500 000 Mg, maksymalnie 1700 Mg na dobę.
Od decyzji strony mogły odwołać się w ciągu 14 dni do Ministra Klimatu i Środowiska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze