Reklama

Konkursy o patronach

Dzisiaj (wtorek, 8 kwietnia) w szkole podstawowej w Lubawce odbyły się konkursy literacki i recytatorski. Obie szkoły mają patronów związanych z zesłaniami Polaków na Sybir.


Uczestnicy konkursu literackiego mieli za zadanie wcielić się w rolę zesłańca i napisać pracę ? list z zesłania do rówieśnika ze współczesnej szkoły. Komisja w składzie: Piotr Aulich ? Sybirak, Maria Dzikowska ? historyk, Inka Wyciślik ? polonistka, przyznała pierwsze miejsce Kamilowi Respondkowi (kl. V, SP w Szarocinie),  drugie Julii Gąsiorek (kl. VIc, SP w Lubawce), trzecie Hubertowi Sajdakowi (kl. Va ? SP w Lubawce). Wyróżnieni zostali: Paulina Barczyk i Klaudia Hejmej ? (SP w Szarocinie).

W Konkursie Recytatorskim zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed komisją (w tym samym składzie) jednego dłuższego utworu poetyckiego poświęconego tematowi Sybiru. Pierwsze miejsce zajęła Marcelina Kubacka (kl. V SP Szarocin), drugie Karolina Dziedziak (kl. VIc SP Lubawka), trzecie Nikola Durlak (kl. Va SP Lubawka) i Julia Gąsiorek (kl. VIc SP Lubawka). Wyróżnienia otrzymali: Jakub Waśko (SP Szarocin) i  Gabriela Ciołkosz (kl. VIa SP Lubawka).

Wspólny patron obydwu szkół zainicjował pomysł nie tylko wzajemnej rywalizacji dzieci, ale przede wszystkim wzajemnego poznania się oraz integracji placówek. Obie szkoły zamierzają w przyszłości pogłębiać oraz rozwijać wzajemną współpracę.

Konkursy organizowała Pani Krystyna Danilecka

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama