Dzisiaj (wtorek, 8 kwietnia) w szkole podstawowej w Lubawce odbyły się konkursy literacki i recytatorski. Obie szkoły mają patronów związanych z zesłaniami Polaków na Sybir.
Uczestnicy konkursu literackiego mieli za zadanie wcielić się w rolę zesłańca i napisać pracę ? list z zesłania do rówieśnika ze współczesnej szkoły. Komisja w składzie: Piotr Aulich ? Sybirak, Maria Dzikowska ? historyk, Inka Wyciślik ? polonistka, przyznała pierwsze miejsce Kamilowi Respondkowi (kl. V, SP w Szarocinie), drugie Julii Gąsiorek (kl. VIc, SP w Lubawce), trzecie Hubertowi Sajdakowi (kl. Va ? SP w Lubawce). Wyróżnieni zostali: Paulina Barczyk i Klaudia Hejmej ? (SP w Szarocinie).
W Konkursie Recytatorskim zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed komisją (w tym samym składzie) jednego dłuższego utworu poetyckiego poświęconego tematowi Sybiru. Pierwsze miejsce zajęła Marcelina Kubacka (kl. V SP Szarocin), drugie Karolina Dziedziak (kl. VIc SP Lubawka), trzecie Nikola Durlak (kl. Va SP Lubawka) i Julia Gąsiorek (kl. VIc SP Lubawka). Wyróżnienia otrzymali: Jakub Waśko (SP Szarocin) i Gabriela Ciołkosz (kl. VIa SP Lubawka).
Wspólny patron obydwu szkół zainicjował pomysł nie tylko wzajemnej rywalizacji dzieci, ale przede wszystkim wzajemnego poznania się oraz integracji placówek. Obie szkoły zamierzają w przyszłości pogłębiać oraz rozwijać wzajemną współpracę.
Konkursy organizowała Pani Krystyna Danilecka
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze