W najbliższą niedzielę (29 maja) w Letnim Pawilonie na Wodzie w Betlejem odbędzie się koncert skrzypcowy Natalii Wysockiej, Początek koncertu o godzinie 18:00, wstęp bezpłatny.
Natalia Wysocka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie skrzypiec prof. Olgi Parchomenko (uczennicy Davida Ojstracha) oraz u takich pedagogów jak: W. Kłoczko i A. Javtuchowicz. Jest drugim Koncertmistrzem w Filharmonii Dolnośląskiej oraz nauczycielem gry na skrzypcach w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Prowadziła orkiestrę pod batutą znakomitych dyrygentów takich jak: Marek Pijarowski, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Blaszczyk, Jerzy Swoboda, Tomasz Bugaj. Występowała na terenie kraju i za granicą- w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Chinach i Szwajcarii. Współpracuje z rożnymi zespołami kameralnymi- tria, kwartety i orkiestry kameralne. Występowała również wielokrotnie jako solistka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze